Co je lepší: Bromhexin nebo ACC?

V tomto článku se budeme zabývat otázkami podle typu, což je lepší než Bromhexin nebo ACC, která z těchto látek má méně vedlejších účinků a jaké jsou rozdíly mezi těmito fondy.

Být nemocný je vždy nepříjemný, protože nás vyrazí z obvyklé říje. Nemůžeme pracovat, ale ani žít normálně, protože se cítíme nechutní, nemáme sílu jednat a dělat to, co chceme a potřebujeme.

To platí zejména v případě infekčních onemocnění, od pneumonie a akutní bronchitidy až po banální nachlazení. V každém případě bude mít pacient kašel, protože je stálým společníkem infekčních onemocnění. Naštěstí pro boj s infekčními chorobami existuje velké množství léků, které lze snadno nalézt v lékárně.

Jedním z nejúčinnějších prostředků je ACC a bromhexin, které fungují dobře a co nejrychleji. Někdy však může pacient přemýšlet o tom, co je lepší vzít? Která látka bude účinnější a může být užívána současně? Je třeba poznamenat, že jmenování kašle Bromhexin nebo ACC by mělo být pouze lékařem.

Ve skutečnosti, obě drogy mají vysokou účinnost, ale oni jsou poněkud jiní, protože oni mají jejich vlastní jemnosti, pokud jde o farmakologii, které je třeba zvážit, pokud se rozhodnete použít. Bromhexin, že ACC má své klady a zápory, je tedy nejlepší, když je lék předepsán odborníkem. Ale v každém případě je lepší se seznámit s léky a pro sebe, alespoň teoreticky, zjistit, co bude lepší.

Podobné i jiné léky

Abychom mohli porovnat Bromhexin a ACC, uvažujme, co může souviset s tím, jak vypadají a co se liší. Obě látky jsou velmi oblíbené u pacientů s kašlem. Rovněž se pokusíme zjistit, zda je možné užívat ACC společně s bromhexinem.

Bromhexin byl úspěšně zaveden na domácím trhu již více než patnáct let, a proto se dokázal prosadit před lékaři a pacienty.

Bromhexin a ACC jsou k dispozici v následujícím formátu:

  • injekční roztok;
  • řešení, které vám umožní aplikovat ji uvnitř;
  • ve formě kapek a ve formě dražé;
  • sirup a pilulky.

Všechny metody kromě první, které jsou určeny pro intravenózní použití a pro inhalaci, se spolknou ve formě tablet nebo sirupu. To znamená, že tyto varianty Bromhexinu a ACC jsou podávány přímo orálně, mohou být předepsány ošetřujícím lékařem pro dospělé a děti, aby se zlepšil stav onemocnění v případě virových onemocnění. Jeden z příznaků zde může působit jako silný kašel s hustým sputem. Přípravky ACC a Bromhexine, pokud jsou správně používány, mohou tyto symptomy bojovat co nejúčinněji.

Acetylcystein (ACC) je novějším činidlem, analogem bromhexinu a je docela dobrý a účinný. Navzdory skutečnosti, že trh je poměrně nedávný, se dokázal účinně ukázat v léčbě dospělých a dětí. Vyrábí se ve dvou formách, které jsou hlavní - je to sirup a granule, které se snadno rozpouštějí ve vařené vodě.

Je třeba poznamenat, že děti berou obě verze ACC docela ochotně, protože lék má příjemnou chuť a má také oranžovou vůni. Dalo by se dokonce říci, že granule, které se rozpouští ve vodě, vytvářejí lék jako ovocný nápoj, který je velmi oblíbený u malých pacientů a také u dospělých.

Pokud jde o velmi malé pacienty, tedy kojící děti, je zde nutné dodržovat extrémní opatrnost a proces musí být pod dohledem lékaře. Koneckonců, produkce sputa může dokonce způsobit udušení u dítěte, protože příliš malé dítě nemůže jednoduše vykašlávat sám.

V důsledku toho, aby byl proces kašlání snazší, lékaři radí spolu s užíváním léků ACC, masírují dětskou hruď, ale tato masáž by neměla nahradit léky, ale působila pouze jako doplněk.

Mnozí se zajímají o otázku, jaká je kompatibilita ACC a bromhexinu. Užívání drog ve skutečnosti není doporučeno odborníky.

Farmakologický účinek obou léčiv

Bromhexin léky je předepsán pro onemocnění dýchacích cest, když bolí hrdlo, když nos není dýchání, když se necítíte dobře. Ať už je nemoc jakákoli, hlavním příznakem je řezací kašel, když je suchý a není možné provést vykašlávání. Takový kašel může poškodit sliznici dýchacího ústrojí, která je v současné době zapálená.

S cílem zmírnit tyto příznaky, použijte lék Bromhexin. Díky použití během nemoci kašel ze suchého na mokrý. Takový kašel je snadnější přenášet, odstranit z dýchacího traktu, který sputum, který pomáhá infekci množit. Lék Bromhexine může být skvělým způsobem, jak normalizovat respirační funkce, zabít infekci, která žije uvnitř pacienta.

Lék ACC ovlivňuje lidské tělo téměř úplně stejným způsobem, takže návod k použití je stejný. Další ACC může být doporučeno pro takové závažné onemocnění jako cystická fibróza.

Bromhexin a ACC: určete dávkování

Když už mluvíme o bromhexinu, pak pro děti, které jsou stále malé, mohou pít léky pouze tehdy, když je tekutý. Pokud jde o dávkování pro dítě od dvou do šesti let, dávka by měla být 4 mg ne více než třikrát denně. Pro starší děti je vhodné 8 mg denně, ale pro dospělé může být dávka bromhexinu 16 mg, počítá se dvakrát denně.

Lék ACC ve formě tablet může být podáván dětem v rozmezí od šesti let a starší, stejně jako pro dospělé. Dej 1-2 tablety denně, můžete udělat tři dávky. Přesné doporučení však může poskytnout pouze Váš lékař, stejně jako kontrola léčebného procesu.

Kurz trvá nejméně deset dní, ale ne více než čtrnáct. Třetí den bude možné vidět znatelné zlepšení stavu pacienta.

Pokud jde o přijetí do ACC, dávka zde závisí také na věku pacienta. Dávka dětí, které dosáhly věku 15 let a dospělých, může být poněkud objemnější než dávka pro děti, což není překvapující.

Často vzniká otázka, zda je možné pít drogy současně Ve skutečnosti neexistují žádné kategorické zákazy, ale ani smysl. Koneckonců, Bromhexin a ACC jsou vlastně přičítány v různých fázích průběhu onemocnění. Další dobrou volbou pro léčbu kašle bude Lasolvan, ale to je další lék, který má také své výhody a nevýhody.

Zdroje:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/acc__3281
GRLS: https: //grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx? RoutingGuid = 44e01d87-2e4b-40d0-9c82-0052960e36b3t =

Našli jste chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter

Je možné současně užívat ACC i Bromhexin?

Teoreticky je to možné. Bromhexin i acetylcystein pomáhají evakuovat sputum z plic. V anotaci jsem neviděl tyto léky ovlivňovat jakýmkoliv způsobem. Bromhexin se například nedoporučuje používat s léky, které potlačují centrum kašle, protože to povede ke stagnaci sputa a šíření bakterií v tajnosti. A acetylcystein působí jinak.

Osobně jsem nenarazil na kombinované léky s acetylcysteinem a bromhexinem. Samotný bromhexin však není aktivní a začíná fungovat až po změně jater, kde se promění na Ambroxol. Ale drogy, ve kterých je acetylcystein a ambroxol existují. Například Pulmobriz.

Atst a bromhexin

V současné době existuje poměrně velké množství léků, které mohou překonat kašel, stejně jako jeho příčiny. Pro léčbu nachlazení je rozsah léků mnohem širší a jejich popularita na něm závisí. Například léky ACC a bromhexin. Oba působí účinně, liší se však ve složení, farmakologickém účinku. Proto je důležité zvolit takové léky opatrně, aby nedošlo ke zhoršení situace. Ale ještě předtím je vhodné pochopit jejich podobnosti, rozdíly a také si vybrat, který z nich je lepší a zda je možné je vzít dohromady.

Kašel je fenomén, který narušuje každodenní život. Ztěžuje dýchání, vede k bolestem na hrudi. Kašel je příznakem mnoha onemocnění dýchacích cest a kardiovaskulárních systémů, proto vyžaduje urgentní diagnostiku a léčbu.

Srovnávací charakteristika

ACC je léčivo, které má jako účinnou látku acetylcystein. Ředí sputum a také přispívá k jeho urychlenému odstranění.

ACC se používá v následujících případech:

  1. S bronchitidou, pneumonií a dalšími chorobami, při kterých se v dýchacích cestách tvoří sputum. ACC ho ředí.
  2. Otitis, laryngitida, sinusitida v jakékoliv formě. Mukolytika působí dobře na celý respirační systém.
  3. Snižuje možnost komplikací při cystické fibróze.

Také tento lék pomáhá chránit buňky orgánů dýchacího systému před destrukcí. ACC má však své nevýhody:

  • Účinná látka léku narušuje práci s antibiotiky. Proto je jejich koncentrace nedostatečná pro léčbu;
  • pouze 10% odebrané dávky se dostane na místo určení;
  • děti s vážným zánětem léčiva jsou kontraindikovány. Také se nevztahuje na pacienty mladší 2 let;
  • nedoporučuje se pro kojící matky a těhotné ženy.

Bromhexin je léčivo, které stimuluje pohyblivost dýchacích průdušek, ředění sputa. Jeho aktivní složkou je bromhexin hydrochlorid.

Mezi výhody bromhexinu patří:

  1. Na rozdíl od ACC zvyšuje účinek antibiotik.
  2. Aplikuje se před a po tvorbě sputa.
  3. 80% mukolytiky se dostává do místa zánětu, takže jeho účinnost je vyšší.
  4. Bromhexin může být podáván v každém věku.
  5. Lék vyhlazuje alveoly, což je zvláště užitečné u pacientů s pneumonií. Hlen způsobuje, že se alveoly drží k sobě, což zase způsobuje mělké dýchání. Bromhexin bojuje proti sputu a pomáhá alveolům obnovit jejich funkci.

Vzhledem k tomu, že tento lék má velké množství výhod, je snadné pochopit, že existují negativní stránky, kterým by měla být věnována zvláštní pozornost. Mezi nimi jsou:

  • kojení. Toto je společný rys Bromhexine a ACC;
  • selhání ledvin nedovolí, aby se léčivo stáhlo do konce;
  • s opatrností, jen s lékařským předpisem, je používán pro porušení gastrointestinálního traktu, protože může způsobit krvácení v obzvláště závažných případech;
  • pokud pijete lék ve vyšší dávce, než se očekávalo, sputum se nevylučuje, ale v plicích stagnuje.

Která droga je účinnější

Účinnost léčiva bude záviset na typu, závažnosti onemocnění, jakož i na souvisejících lécích v průběhu léčby. Proto, před použitím léku, měli byste se poradit s lékařem. Pouze odborník bude schopen předepsat správný léčebný režim, být schopen pomoci v případě vedlejších účinků a posoudit pravděpodobnost relapsu. To platí zejména pro děti, kterým není dovoleno užívat mukolytiku bez lékařského předpisu.

ACC je účinným lékem pro léze horních a dolních dýchacích cest. Akutní nebo chronické onemocnění zároveň nezáleží - zvládne jakoukoliv formu. Obvykle je ACC předepsán po vyléčení hlavního původce onemocnění, aby se odstranilo sputum. Také stojí za zmínku, že ACC používají pouze dospělí pacienti.

Bromhexin je předepisován pro onemocnění dolních dýchacích cest, pro poruchy tvorby sputa. Často kašel zůstane suchý kvůli skutečnosti, že sputum neodejde. Bromhexin zvyšuje účinnost antibiotik. Vezměte lék mohou být dospělí a děti. Pomáhá také při normalizaci dýchacích orgánů, zmírňuje podráždění dýchacích cest.

Lze konstatovat, že bromhexin je v mnoha ohledech účinnější než ACC. Není však vhodné tyto léky a jiné mukolytiky předepisovat sami, pro začátek je lepší získat odborné rady.

Kombinované použití

Bromhexin a ACC mohou být užívány současně. Obvykle se však taková kombinace prostě nevyžaduje. Pro to existuje několik důvodů:

  1. Přípravky se používají v různých stadiích onemocnění.
  2. Není možné předpovědět reakci s antibiotiky.

Proto stojí za to požádat ošetřujícího lékaře, zda je použít společně.

Léčba onemocnění spojených s dýchacím traktem vyžaduje integrovaný přístup. Některé léky jsou předepsány pro léčbu zánětlivých procesů, obvykle antibiotik. Jiní přijdou vhod, aby paralelně dobírali kašel, hlen a hnis, které vznikají v důsledku zánětu. Mezi nimi jsou populární mukolytika Bromhexin a ACC.

Nemoci dýchacích cest jsou obtížné, takže se pacienti chtějí co nejdříve zbavit těchto nemocí a jejich symptomů. Je chybou si myslet, že když vezmete několik druhů léků najednou, můžete snadno odstranit všechny příznaky, dobře, být úplně vyléčen z nemocí. Ve skutečnosti to může jen zhoršit situaci. Proto byste neměli dělat diagnózy sami, léčit sebe a své blízké. Každý člověk je jednotlivec. Každý lék působí na jednotlivce různými způsoby. Při detekci prvních příznaků zánětu dýchacího traktu je proto nutné konzultovat s lékařem vyšetření, diagnostiku a vhodnou léčbu.

ACC (Acetylcystein) nebo bromhexin: což je lepší a můžete si je vzít dohromady

Díky úspěchům moderní farmakologie a aktivnímu provádění klinických studií s drogami se na policích lékáren objevilo mnoho léků. Navzdory různorodosti léků má většina z nich podobné účinky a patří do obecných skupin. ACC nebo bromhexin, že je lepší použít osobu s onemocněním dýchacího ústrojí, naučit se číst srovnávací charakteristiky s objektivním odrazem výhod a nevýhod léků.

ACC, výhody a nevýhody

Acetylcystein je aktivní složkou léku ACC, patří do skupiny mukolytik. Zvláštností působení ACC je ředění sputu porušením disulfidových vazeb mukopolysacharidů, což vede k depolymeraci mukoproteinů.

Výhody služby ADC:

  • Lék je schopen zkapalnit viskózní, hnisavé sputum, aniž by v něm ztratil aktivitu. Tato funkce umožňuje použití ACC pro obstrukční bronchitidu, bronchiektázii, plicní absces a pneumonii s vysokým obsahem hnisu v dýchacích cestách.
  • Lék je vhodný pro odstranění existujícího sputa.
  • ACC působí jak na bronchopulmonální systém, tak na horní respirační trakt, což znamená, že lék lze použít k akutní a chronické sinusitidě, otitis a laryngitidě.
  • Zvyšuje tvorbu glutathionu, přispívá k další ochraně buněk před destrukcí během onemocnění.
  • Snižuje pravděpodobnost bakteriálních komplikací u pacientů s cystickou fibrózou.

Nevýhody ACC:

  • Při současném použití acetylcysteinu se širokospektrými antibiotiky (tetracyklinem, ampicilinem) se účinnost těchto látek snižuje, což vede k nedostatečné koncentraci baktericidních látek v krvi a vzniku rezistence mikroorganismů. V některých klinických případech byla antibiotika inaktivována acetylcysteinem.
  • Při užívání léku uvnitř místa určení dosáhne pouze 10% použité látky.
  • ACC je kontraindikován pro dítě do 2 let. Dokonce ani děti s těžkými hnisavými procesy v plicích, průduškách, léku nelze použít.
  • Těhotné ženy, kojící matky se nedoporučují, protože léčivo prochází placentou, vylučuje se do mléka.

Bromhexin, pro a proti

Bromhexin je syntetický lék, který poskytuje sekretomotorický účinek. Bromhexine má řadu funkcí, které vám umožní zdůraznit jeho jedinečné, silné stránky.

Pozitivní účinky bromhexinu:

  • Při použití léčiva ve sputu se zvyšuje koncentrace současně používaných širokospektrých antibiotik (amoxicilin, oxytetracyklin). Tato vlastnost Bromgeksina vám umožňuje účinně léčit pacienty s bakteriální pneumonií a bronchitidou rychlým ničením patogenů.
  • Lék má dobrý účinek na lidi s nevytvořeným sputem.
  • Při použití léčiva uvnitř absorbovaného až 80% látky se pozitivní účinky bromhexinu projevují ve větší míře.
  • Použití přípravku může dítě jakéhokoliv věku. Bromhexin se předepisuje dětem mladším 2 let, aby se snížily příznaky cystické fibrózy a léčily jakékoli zánětlivé onemocnění dolních dýchacích cest.
  • Bromhexin přispívá k syntéze povrchově aktivního činidla, které zajišťuje vyhlazení alveol a zachování vzdušnosti v nich. Účinek je neuvěřitelně užitečný pro pacienty s pneumonií, protože umožňuje obnovit funkci alveolů, které se slepují ze sputa, což zvyšuje povrch výměny plynu v plicích.

Negativní účinky bromhexinu:

  • Zvýšení dávky vede k vypuštění velkého množství sputa a narušení jeho eliminace, což vede ke stagnaci v plicích.
  • Droga je zakázána pro matky, které jsou kojené.
  • Při těžkém selhání ledvin je vylučování látky z těla zcela narušeno.
  • Nemoci gastrointestinálního traktu mohou být komplikovány krvácením.

Co je tedy lepší zvolit - ACC nebo Bromhexine?

Volba bromhexinu nebo ACC by měla být založena na formě onemocnění pacienta. Použití ACC by mělo být určeno pro onemocnění doprovázená tvorbou viskózní, hnisavé sekrece. Je lepší zvolit acetylcystein pro dospělé s onemocněním dolních a horních cest dýchacích s hnisavou složkou sputa, akutním nebo chronickým průběhem.

Je však třeba mít na paměti, že interakce ACC s antibiotiky vede k jejich inaktivaci a jsou nezbytnou součástí léčby onemocnění zahrnujících uvolňování hnisu. Z tohoto důvodu je lepší zvolit acetylcystein v období, kdy se objeví vlhký kašel a bakteriální patogen je potlačen. Lék je vhodný pro odstranění existujícího sputa.

Použití bromhexinu je oprávněné v případě onemocnění dolních cest dýchacích, kdy je tvorba sputa zhoršena. Lék může být vybrán pro léčbu dětí a dospělých, kteří mají suchý kašel a sputum se nepohybuje nebo se netvoří vůbec. Bromhexin by měl být používán ve spojení s antibiotiky, což zvyšuje jejich účinnost.

Mnoho pacientů má zájem o užívání přípravku Bromhexin a ACC společně. Racionalita této kombinace není zdůvodněna z několika důvodů. Za prvé, každé léčivo se používá v různých stadiích onemocnění. Za druhé, není známo, zda pozitivní účinek antibiotik poklesne nebo se zvýší, pokud pijete léky současně. Za třetí, pokud by byla slučitelnost ACC a bromhexinu oprávněná, farmaceutické společnosti by již dávno vyvinuly kombinovaný lék, ale v současné době takový lék neexistuje. Z bezpečnostních důvodů, pokud jde o racionálnost užívání léků, se doporučuje navštívit lékaře a klást mu otázky. Nezapomeňte, že předepisování léků může poškodit vaše zdraví.

Bromhexin nebo ACC?

Který lék zvolit k boji proti kašli Bromhexin nebo ACC závisí na formě patologie, na vlastnostech pacientova stavu a na tom, co mu lékař předepsal. Bromhexin je dobře známý účinný lék pro neproduktivní nebo suchý kašel; ACC se používá ve vlhku ke zlepšení reologie (tekutosti) a odstranění sputa. Léky mají podobný účinek, společnou skupinu, ale existují rozdíly.

Jaký je rozdíl?

Hlavní aktivní složkou ACC je acetylcystein. Zředí sputum, pod jeho vlivem mukoproteiny (to jsou enzymy, které tvoří tajemství průdušek, které plní ochrannou funkci), jsou transformovány z polymeru na monomer, tj. jsou depolymerizovány s poklesem velikosti molekul a jejich celková hmotnost se stává méně viskózní a kapalnější.

Bromhexin má sekretomotorický účinek, tj. Jeho hlavním úkolem je odstranit hlen z dýchacích cest, ovlivnit jeho tekutost a stimulovat přirozené mechanismy těla. Lék je syntetický a má své vlastní vlastnosti. Oba léky jsou účinné v boji proti kašli.

Je možné současně užívat ACC i Bromhexin a co je lepší?

Kašel syndrom je nevyhnutelným společníkem akutních respiračních infekcí, počet farmakologických léků, které pomáhají bojovat, je velmi velký, a někdy, když přišel do lékárny a díval se na okno, člověk si myslí: ACC nebo bromhexin, který je lepší vyrovnat se s kašlem? Oba tyto léky mají antitusický účel, ale zároveň každý z nich má své vlastní jemnosti, pokud jde o farmakologický účinek, který je třeba vzít v úvahu při jejich použití. Odborníci jsou s nimi dobře obeznámeni, takže by bylo vhodnější ponechat právo volby na ošetřujícího lékaře.

Podobné a odlišné

Jaké jsou podobnosti a rozdíly mezi těmito široce používanými léky na kašel?

Bromhexin je na ruském farmakologickém trhu již více než 15 let a je dobře známý jak lékařům, tak pacientům.

Hlavní formy léků jsou k dispozici ve formě:

  • injekční roztok;
  • řešení pro vnitřní správu;
  • dražé;
  • kapky;
  • sirup;
  • pilulky.

Všechny z nich, s výjimkou první, určené k intravenóznímu podání, se užívají perorálně, tzn. vstoupit do těla požitím, a jsou předepsány lékaři pro dospělé a děti, aby se napravil stav onemocnění, který se vyskytuje u akutních respiračních virových infekcí, jedním z příznaků, který je kašel.

Acetylcystein (ACC) je novější antitusikum ve srovnání s bromhexinem, ale již se osvědčil u dospělých a dětí, a to ve dvou hlavních formách: ve formě sirupu a granulí rozpuštěných ve vařené vodě.

Obě formy dětí souhlasí s ochotným pitím díky příjemné chuti léku ochucené pomerančovou přísadou. Kromě toho, šumivé granule, rozpouštějící se ve vodě, dávají léku vypadat jako ovocný nápoj.

Odborníci považují přijetí ACC, jako je bromhexin, za přijatelné, počínaje 2 roky věku.

Pokud jde o děti, měly by jim být tyto prostředky poskytnuty s velkou péčí a pouze pod dohledem lékaře. Posílení sputa může způsobit udušení u kojence, jehož respirační funkce je nedokonalá a dovednosti kašle ještě nevytvořily, a proto k usnadnění tohoto procesu odborníci doporučují, aby byla dítěti poskytnuta drenážní masáž hrudníku při užívání antitusických léků.

Test: Kolik jste náchylný k bronchitidě?

Navigace (pouze čísla misí)

0 z 17 dokončených úkolů

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17

Informace

Tento test vám umožní zjistit, kolik jste náchylní k bronchitidě.

Už jste zkoušku úspěšně složili. Nelze jej znovu spustit.

Chcete-li zahájit test, musíte se přihlásit nebo zaregistrovat.

Chcete-li začít, musíte provést následující testy:

Výsledky

Rubriky

  1. Žádná rubrika 0%

Vedete správný životní styl a bronchitida vás neohrožuje

Jste dostatečně aktivní člověk, který se stará o vaše dýchací ústrojí a zdraví a myslí si na ně obecně, pokračuje ve sportu, vede zdravý životní styl a vaše tělo vás potěší po celý život a žádná bronchitida vás nebude obtěžovat. Nezapomeňte však včas podstoupit vyšetření, udržet si imunitu, to je velmi důležité, nepropichujte, vyhněte se těžkým fyzickým a silným emocionálním přetížením.

Je na čase přemýšlet o tom, co děláte něco špatně...

Jste v nebezpečí, stojí za to přemýšlet o svém životním stylu a začít se angažovat. Tělesná výchova je povinná, a ještě lépe začít sportovat, vybrat si sport, který se vám nejvíce líbí, a proměnit ho v koníček (tanec, cyklistika, posilovna, nebo jen snažit se chodit více). Nezapomeňte léčit nachlazení a chřipku v čase, mohou vést k komplikacím v plicích. Ujistěte se, že pracovat s vaší imunitou, ztvrdnout, jak často jste v přírodě a čerstvém vzduchu. Nezapomeňte si projít plánované roční průzkumy, je mnohem snazší léčit onemocnění plic v počátečních fázích než v pokročilé formě. Vyvarujte se emocionálního a fyzického přetížení, vyloučte kouření nebo kontakt s kuřáky co nejvíce nebo je minimalizujte.

Doporučujeme také seznámit se s materiálem o prevenci a léčbě bronchitidy.

Je čas vyzvánět alarm! Ve vašem případě je pravděpodobnost vzniku bronchitidy obrovská!

Jste naprosto nezodpovědní, pokud jde o vaše zdraví, a tak ničíte práci svých plic a průdušek. Pokud chcete žít dlouho, musíte drasticky změnit celý svůj postoj k tělu. Za prvé, nechte se testovat takovými specialisty jako terapeut a pulmonolog, musíte přijmout radikální opatření, jinak všechno může skončit špatně pro vás. Řiďte se všemi doporučeními lékařů, drasticky změňte svůj život, možná budete muset změnit zaměstnání nebo dokonce místo bydliště, zcela eliminovat kouření a alkohol ze svého života a omezit kontakt s lidmi, kteří mají takové škodlivé návyky na minimum, ztvrdnout, posílit imunitu, být častěji na čerstvém vzduchu. Vyhněte se emocionálnímu a fyzickému přetížení. Z domácího oběhu zcela vyloučit všechny agresivní prostředky, nahradit přirozenými přírodními prostředky. Nezapomeňte na dům úklid a větrání místnosti.

Doporučujeme také seznámit se s materiálem o prevenci a léčbě bronchitidy.

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. 6
  7. 7
  8. 8
  9. 9
  10. 10
  11. 11
  12. 12
  13. 13
  14. 14
  15. 15
  16. 16
  17. 17
  1. S odpovědí
  2. Se známkou sledování

Je váš životní styl spojen s těžkou fyzickou námahou?

  • Ano denně
  • Někdy
  • Sezónní (ex. Zahrada)
  • Ne

Jak často se podrobujete vyšetření plic (např. Flurogram)?

  • Nezpomínám si ani naposledy
  • Ročně, bez selhání
  • Jednou za pár let

Hrajete sport?

  • Ne
  • Ano, profesionálně a pravidelně
  • V minulosti to bylo
  • Ano, amatér
  • Ano
  • Ne
  • Když jsem nemocný
  • Někdy

Léčíte akutní respirační infekce, akutní respirační virové infekce, chřipku a další zánětlivé nebo infekční nemoci?

  • Ano, u doktora
  • Ne, po chvíli zmizí
  • Ano, dělám samoléčbu
  • Pouze pokud je to naprosto špatné

Záleží vám na vaší imunitě?

  • Ano
  • Ne
  • Pouze v případě nemoci
  • Těžko odpovědět

Trpěli vaši příbuzní nebo rodinní příslušníci vážnými plicními chorobami (tuberkulóza, astma, pneumonie)?

  • Ano, rodiče
  • Ano, blízcí příbuzní
  • Ne
  • Nemůžu říct určitě

Žijete nebo pracujete v nepříznivých podmínkách prostředí (plyn, kouř, chemické emise podniků)?

  • Ano, žiju neustále
  • Ne
  • Ano, pracuji v takových podmínkách
  • Dříve žil nebo pracoval

Máte srdeční onemocnění?

  • Ano chronické
  • Vzácně, ale někdy to bolí.
  • Ne
  • Existují pochybnosti, potřebujete průzkum

Jak často zůstáváte doma s vlhkostí nebo prašnými podmínkami, plísněmi?

  • Neustále
  • Nejsem
  • Dříve
  • Zřídka se to stane

Trpíte často akutními respiračními infekcemi?

  • Neustále nemocný
  • Zřídka, ne více než 1 krát za rok
  • Často více než dvakrát ročně
  • Nikdy nemám nemoc ani každých pět let

Máte nějaké alergie?

  • Ano, jedna
  • Ne
  • Nejste si jisti, zda potřebujete průzkum
  • Ano, dokonce i pár

Jaký je váš životní styl?

  • Sedavý
  • Aktivní, neustále na cestách
  • Sedavý

Kouří někdo ve vaší rodině?

  • Ano
  • Ne
  • Někdy se to stane
  • Používá se k kouření
  • Ano, pravidelně kouřím
  • Ne, nikdy nekouřil
  • Zřídka se to stane
  • Dříve kouřil, ale skončil

Máte ve svém domě čističe vzduchu?

  • Ne
  • Ano, neustále se měnící filtry
  • Ano, někdy používáme
  • Ano, ale nesledujeme zařízení

Používáte často domácí chemikálie (čisticí prostředky, aerosoly atd.)?

  • Docela často
  • Zřídka, nutně.
  • Neustále, taková práce
  • Nepoužívám vůbec

Farmakologický účinek

Hlavní účinnou složkou bromhexinu je hydrochlorid této látky, který má mukolytický (ztenčující sputum), antispasmodikum (zmírňuje spazmickou reakci hladkých svalů průdušek, způsobuje kašel) a expektorační účinek.

Obvykle se předepisuje pro:

  • faryngitida;
  • laryngitida;
  • akutní a chronické formy bronchitidy;
  • zánět sliznice průdušnice, způsobující tracheitidu nebo tracheobronchitidu;
  • akutní a chronickou pneumonií.

U všech těchto onemocnění je charakteristickým příznakem suchý neproduktivní kašel bez vykašlávání, který traumatizuje zapálenou sliznici dýchacích cest. Bromhexin se používá k úlevě od těchto příznaků. Jeho použití během nemoci pomáhá rychle přeložit syndrom kašle ze suché a neproduktivní formy do mokré produktivní formy a ve vlhké formě je lepší kašlat a stáhnout masa sputa z dýchacích cest, které jsou živným médiem pro patogeny. Účinku je dosaženo mimo jiné zlepšením práce ciliárního mechanismu epitelu, který zajišťuje lepší čerpání vzdušných hmot. Toto čištění výrazně urychluje proces normalizace funkcí dýchacího systému poté, co člověk přenese akutní respirační virové infekce.

Účinek ACC na tělo je téměř stejný, proto jsou indikace pro použití stejné. Navíc se doporučuje užívat s tak závažným onemocněním, jako je cystická fibróza.

Dávkování, vedlejší účinky, kontraindikace

V dětském věku do šesti let je použití přípravku Bromgeksin povoleno v kapalné formě.

Přibližné dávkování je:

  • pro dítě od dvou do šesti let, 4 mg třikrát denně;
  • šest až čtrnáct - 8 mg třikrát denně.

Dávka pro dospělé se může rovnat 16 mg na dvojitou dávku.

Tablety jsou určeny pro děti od 6 let, stejně jako pro dospělé pacienty. Jejich objem je 1-2 tablety třikrát denně. Zvláštní doporučení týkající se dávkování podává ošetřující lékař.

Délka kurzu by měla být nejméně 10, ale ne více než 14 dní. Pozitivní účinek se zpravidla objevuje na třetí nebo pátý den, ale pokud byste pil pilulku na týden, aniž byste si všimli pozitivní dynamiky, měli byste se svým lékařem prodiskutovat možnost jeho užívání.

Užívání léku v jakékoliv formě je kontraindikováno:

  • děti do dvou let;
  • ženy v prvním trimestru těhotenství a během kojení;
  • osob s individuální intolerancí na složky, které tvoří drogu.

Jako vedlejší účinek se mohou objevit bolesti hlavy, závratě, nevolnost, zvracení, průjem, kožní vyrážka. Pokud se tyto příznaky objeví, musíte okamžitě přestat užívat léky a poradit se s pozorovatelem.

Dávkování ACC také závisí na věku pacientů. Dospělí a mladiství od 14 let mohou užívat léky 200 mg 2-3 krát denně, od šesti do 14 let - třikrát denně po 100 mg nebo 2krát po 200 mg, od dvou do šesti 100 mg dvakrát. za den. Lékař vypočítá dávku pro pacienty s cystickou fibrózou individuálně v závislosti na závažnosti stavu.

Průběh léčby akutních respiračních virových infekcí - 5-7 dnů, u chronických forem, jeho trvání určuje odborník.

Seznam kontraindikací, kromě věku dvou let, těhotenství, laktace a individuální intolerance, zahrnuje ezofageální varixy, astma bronchiale, renální a jaterní insuficienci, stejně jako nemoci, které mohou vést k hemoptýze.

Mnoho pacientů se ptá: co se stane, když vezmeme Bromhexin a ACC dohromady, a můžeme to udělat? Názory odborníků na toto téma se liší a kategorický zákaz neexistuje. Jelikož však jejich činnost je v zásadě stejného plánu, je nepraktické používat obě drogy najednou.

Léky pro kašel a bronchitidu

Bronchitida je předepsané pilulky, které ovlivňují sliznice průdušek, vykazují expektorační vlastnosti, vyčistí dýchací cesty od hromadění sekrecí, vyléčí kašel.

Seznam titulů

Léky proti kašli neinhibují reflexní reakci těla, zaměřenou na očištění průdušek. Jsou nezbytné k odstranění příčiny vzniku tohoto nepodmíněného reflexu z nahromaděného výboje.

Schopnost potlačit reflex kašle je charakterizována antitusickými léky (Sinekod, Libeksin), které jsou předepsány pro boj proti bolestivým záchvatům kašle.

Antitusické léky předepsané v nepřítomnosti hlenu v dýchacích cestách, špatný výtok.

Vlhký kašel není léčen antitusickými léky. S velkým hromaděním hlenu, jejich použití porušuje vylučování hlenu, pacient může doslova udusit v důsledku zablokování dýchacích cest.

Kašel na bronchitidu se používá v široké škále tablet různých názvů přírodního, syntetického původu. Lékaři nejčastěji předepisují bronchitidu:

Lék na kašel

Zánět průdušek je léčen léky obsahující jako účinnou látku bromhexin, ambroxol nebo acetylcystein. Tyto syntetické sloučeniny jsou účinnější než rostlinné léky, jako je například Mukaltin.

Bromhexin a analogy

Účinek látky je založen na zničení polysacharidů, které jsou součástí sputa, v důsledku čehož se zkapalní. Účinná látka bromhexin je obsažena ve velkém množství léčiv, například v kompozici:

  • Solvina;
  • Flegamin;
  • Bromhexin pro děti, dospělé.

Tablety s touto sloučeninou se doporučují pro bronchitidu s mokrým kašlem pro děti od 6 let (doporučujeme také článek "Léky proti kašli pro děti") a také pro dospělé. Malé děti jsou ošetřeny sirupy, lektvary s příjemnou chutí.

Jak léčit bronchitidu u dospělých, když není teplota, jsme podrobně popsali v samostatném článku.

Analogy ambroxolu

Syntetická látka Ambroxol je derivát bromhexinu, který se používá v zánětlivých procesech a používá se jako mukolytika s protizánětlivými vlastnostmi. Ambroxol se nachází v léčivech:

Ambrobene je považován za účinný prostředek pro ředění sputa v případě špatného vybití. Přípravky obsahující ambroben, zlepšují separaci hlenu z povrchu průdušek, stimulují jeho vylučování.

Agens acetylcysteinu (ACC)

Léky s ACC předepsané pro viskózní sputum ke zkapalnění, lepší propuštění. Léky s ACC se používají k hnisavé bronchitidě a kašli s hustým výtokem, což je možné díky schopnosti acetylcysteinu udržet aktivitu v přítomnosti hnisu, krve.

ACC, stejně jako Ambroxol, je základní lék, je dostupný v každé lékárně a jeho ceny musí kontrolovat stát.

Pro bronchitidu se používají šumivé tablety s acetylcysteinem:

  • Mukoben;
  • Fluimucil;
  • ACC Long;
  • ACC 200 nebo 100.

Tablety s acetylcysteinem nejsou předepisovány dětem mladším 14 let, nepoužívají se současně s antitusiky kvůli nebezpečí sputa.

Pro léčbu všech typů zánětů průdušek nejčastěji užívaných léků, jako je ACC, Bromhexin, Fluimucil. Tyto léky pomáhají odstranit sputum z průdušek se zvýšenou sekrecí hlenu.

Tablety s bylinnými látkami

Při zvyšování vylučování hlenu, aby se vyrovnal s rostoucím množstvím sputa, k urychlení jeho odstranění pomůže kombinovaný nástroj Bronchipret. Tento přípravek patří k přírodním přípravkům rostlinného původu a obsahuje extrakt z pupalky, tymián.

Při zanedbatelném vypouštění sputu se pozitivního účinku dosahuje použitím tablet absorbovatelných Travisilem. Výrobci tohoto výrobku poskytli léčbu osobám s diabetem uvolněním Travisilu, který neobsahuje cukr.

Co je lepší: acz nebo bromhexin?

Konfrontace Azz a Bromhexine! Online hlasování pomůže identifikovat nejlepší lék z tohoto segmentu produktů. Můžete také vyjádřit svůj názor na základě průzkumu. Výsledek může záviset na vašem hlasu. Je těžké odpovědět? Pak si přečtěte recenze ostatních lidí, kteří sami testovali funkce drog.

Začněte hlasovat a nezapomeňte porovnat osobní zkušenost s použitím bromhexinu a Acz. Celkové posouzení by mělo zahrnovat kvalitu přípravku, přítomnost nebo nepřítomnost vedlejších účinků, celkový dojem po použití. Doporučujeme, abyste nebrali v úvahu cenu léků, věnujte pozornost výhradně efektivnosti.

0P3.RU

léčba nachlazení

  • Respirační onemocnění
    • Běžné nachlazení
    • SARS a ARI
    • Chřipka
    • Kašel
    • Pneumonie
    • Bronchitida
  • ORL onemocnění
    • Rýma
    • Sinusitida
    • Tonzilitida
    • Bolest v krku
    • Otitis

Bromhexin se suchým kašlem

Je možné užívat ACC-Long a bromhexin spolu se suchým kašlem?

Odpovědi:

Prostě lana

Ne Bromhexin je vhodnější pro mokrý kašel, ACC je používán pro viskózní, špatně odvádějící sputum. Kašel suchý, dotěrný, bolestivý, bolestivý, - látky potlačující kašel (Sinekod, Libeksin, Bronholitin).
Kašel s hustým, viskózním, špatně vykašlávaným sputem - Mukolytika (ACC) a mukolytická léčiva s expektoračním účinkem (bromhexin, Bronchosan, Ambroxol, Ambrobene, Ambrohexal, Lasolvan, Halixol, Medox, osudový detektiv), vzorky Ambroxol, Ambrobene, Ambrohexal, Lazolvan, Halixol, Medox, Frolithek, Frolithek Bylinný sirup z bylinek.
Kašel neproduktivní, ale ne rušivý a ne rušivý spánek - Expektorantní léky (Dr. Mom, Altey, Mukaltin, Licorice, Pertussin, Suprima-broncho).

Nikolay Chernyshuk

Při inhalaci s atroventem je vhodné pít vše s Lasoliv.)))

Nikolay Sklyarenko

barabas karabas

Při suchém kašli je ACC neužitečný a může být užíván bromhexin, zvyšuje výtok a evakuaci sputa.

Bromhexin Berlin-Chemie - popis a doporučení

Nemoci dýchacího ústrojí (ARVI, ORZ) - poměrně běžný jev, zejména v dětství. Za prvé, v případech onemocnění dýchacích cest se objeví kašel: mokrý nebo suchý, produktivní nebo naopak oslabující a neužitečný. Způsobuje takový jev narušení průdušek, který se projevuje zvýšením produkce hlenu a zvýšením jeho viskozity. Abyste se jí zbavili, potřebujete kašel. Pokud je produktivní, dochází k vypouštění sputa a obvykle není nutná speciální léčba. Suchý a neproduktivní kašel zhoršuje celkový stav pacienta. V tomto případě nemůžete bez intenzivní léčby léky. Je ukázáno použití antispasmodických a mukolytických léků, které účinně ředí a odstraňují sputum z plic. Jeden takový lék je Bromhexin Berlin-Chemie. Vhodné léčivo pro léčbu dospělých i dětí.

Činnost léku

Nástroj se týká mukolytických léků, má vykašlávací účinek. Hlavní účinnou složkou léčiva je bromhexin hydrochlorid (1 tableta nebo 1 odměrka obsahuje 8 mg). Při působení léku se snižuje viskozita sputa, aktivuje se řasnatý epitel, objem sputa se zvyšuje a jeho výtok se zlepšuje. Po jeho uvolnění se mikroflóra v plicích postupně normalizuje a obnovuje se plicní povrchově aktivní látka, která je zevnitř obloží.

Indikace pro použití

Lék „Bromhexin Berlin-Chemie“ se používá v takových podmínkách, jako jsou:

Dávkování a podávání

Lék ve formě roztoku nebo dražé se po jídle užívá orálně, lék se omývá dostatečným množstvím vody. Děti po 12 letech a dospělí by měli užívat 1-2 tablety ne více než 3krát denně. Dávka přípravku Bromhexin Berlin-Chemie pro děti ve věku od 6 do 12 let, stejně jako pro pacienty s hmotností nižší než 50 kg, se rovná 1 tabletě ne více než 3krát denně. Jedna lopatka obsahuje 8 mg léčivé látky, na tomto základě můžete vypočítat požadovanou dávku léku ve formě sirupu. Kapky "Bromhexine Berlin-Chemie" se nedoporučují pro děti do 12 let. To je vysvětleno přítomností léku esenciálního oleje, který může vyvolat alergickou reakci. Děti ve věku 12-14 let se doporučuje užívat 23 kapek ne více než 3krát denně. Dospívající po 14 letech a dospělí - 23-46 kapek, ne více než 3 krát za 24 hodin.

Kontraindikace

Užívání léčiva je kontraindikováno u dětí mladších 6 let a také u:

přecitlivělost na složky léčiva, zejména na bromhexin;

žaludeční vřed (v akutním stadiu);

deficience laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;

těhotenství (1. trimestr).

Důležité informace

S opatrností se léčivo používá v takových podmínkách, jako je selhání ledvin a jater, zhoršená motorická motilita průdušek, při které dochází k nadměrnému hromadění sekrecí, tendenci ke krvácení do žaludku. Užívání léků během těhotenství je možné pouze na doporučení lékaře a je kontraindikováno, aby se tento lék užíval při kojení. Při léčbě dětí je nutné provádět posturální drenáž nebo masáž hrudníku (vibrace), která usnadňuje odstraňování sekretů z průdušek. Při aplikaci léčiva je třeba dbát zvýšené opatrnosti při práci v potenciálně nebezpečné produkci a při řízení.

Vedlejší účinky léku

Zpravidla je lék dobře snášen. Vzácně se může vedlejší účinek léku projevit nevolností, zvracením, dyspeptickými jevy, exacerbací peptického vředu, alergickými reakcemi (kožní vyrážka, rýma, edém), dušnost, horečka, bolesti hlavy, zimnice, závratě. Velmi vzácně zvyšuje aktivitu jaterního transmiazu. Pro zvýšení sekretolytického účinku léčiva během léčby je nutné pít dostatek tekutin.

Předávkování drogami

K dnešnímu dni údaje o účincích předávkování, které ohrožují život, ne. Překročení uvedené dávky se může projevit nevolností, zvracením a dalšími gastrointestinálními poruchami. K normalizaci stavu je nutné uměle vyvolat zvracení a propláchnutí žaludku v prvních hodinách po užití léku.

Interakce s jinými léky

Současné užívání léčiva "Bromhexin Berlin-Chemie" s jinými látkami potlačujícími kašel se nedoporučuje, protože to zabrání uvolnění zkapalněného sputa. Při léčbě antibiotiky je třeba mít na paměti, že tento lék přispívá k jejich pronikání do bronchiální sekrece (v prvních dnech léčby).

Podmínky skladování

Skladujte lék by měl být na místě nepřístupném pro děti, když teplota vzduchu není vyšší než + 25 ° C. Platné léky po dobu 5 let od data výroby.

Na závěr

Pro léčbu suchého a mokrého kašle mnozí používají lék "Bromhexin Berlin-Chemie". Recenze svědčí o účinnosti tohoto léku, to je skvělé pro dospělé i děti. Nezapomeňte však, že lék by měl předepisovat pouze lékař. Vlastní léky mohou být nebezpečné!

Bromhexin - sirup

Hlavním příznakem bromhexinu je suchý kašel, únava, bolest, bolest. Kašel Bromhexin je snad nejznámější lék na domácím trhu. A to je oprávněné, protože za 15 let existence potvrdil svou účinnost.

Bromhexin - Složení

Účinnou látkou, která ovlivňuje sputum v plicích, je bromhexin hydrochlorid. Když nastane kašel, sliznice pokrývající průdušky ztrácí své obvyklé vlastnosti, zvyšuje se její viskozita, takže se stěží odděluje a vytváří prostředí s vysokou kyselostí. Tato situace narušuje průdušky. Bromhexin hydrochlorid působí na sputum, eliminuje jeho kyselost a pomáhá obnovit neutrální prostředí. Kromě toho úkoly Bromhexinu zahrnují aktivaci bronchiální aktivity, díky níž z nich vychází sputum.

Jakmile se průdušky očistí, prostředí uvnitř přijde do normálu, což vede k odstranění všech výrazných příznaků nemoci. Vzhledem ke svým složkám a mechanismu účinku je hlavním asistentem bromhexin se suchým kašlem, který se používá při diagnostice těchto onemocnění:

  • bronchitida a tracheobronchitida;
  • bronchiální astma;
  • pneumonie;
  • plicní tuberkulóza;
  • jiné akutní a chronické léze průdušek;
  • pooperační období.

Bromhexinový sirup se vyrábí z vody, eukalyptového oleje, ethylalkoholu a dalších přísad. Přidáním aroma sirup má příjemnou ovocnou vůni.

Jak se přípravek Bromhexin užívá?

Bromhexin, způsob jeho podávání a dávkování, se liší v nezbytných opatřeních u pacientů různého věku. Co si vybrat: sirup, roztok nebo tabletová forma, obvykle doporučená lékařem. Nejmenší je často předepsaný sirup, tablety jsou vybrány pro teenagery a dospělé.

Bromhexin se podává třikrát denně: pro dospělé 8-16 mg, pro děti od 6 do 14 let pro 8 mg, pro děti od 2 do 6 let pro 4 mg, pro děti do 2 let pro 2 mg. Bromhexin lze zakoupit v tabletách po 4 a 8 mg, v balení po 10, 20, 25 nebo 50 kusech.

Bromhexinový sirup se prodává v lahvičce 60 nebo 100 ml, sada obsahuje odměrnou lžičku pro snadné použití. 5 ml sirupu odpovídá dávce 4 mg tablet.

Bromhexin pro inhalaci v lékárně bude nabízen ve formě roztoku. Inhalační přípravek začíná naředěním tohoto roztoku destilovanou vodou (poměr 1: 1) a následným zahřátím. Během inhalace je dávka pro děti do 2 let 5 kapek, do 6 let - 10 kapek, do 10 let - 1 ml, do 14 let - 2 ml a pro dospělé - 4 ml.

Před zákrokem se doporučuje poradit se s lékařem, aby nevedly k negativním následkům a vedlejším účinkům.

Bromhexin - analogy

Za prvé, je třeba říci, že v lékárnách existuje ruská verze bromhexinu spolu s Bromhexin Berlin Hemi. Vyrábí se ve stejných verzích jako ruský ekvivalent. Na aktivní složku těchto léků jsou stejné, a proto i způsob expozice. Bromhexin z Ruska je levnější.

Analógy bromhexinu jsou Solvin a Bronkhotil, které jsou v obecné mezinárodní klasifikaci porovnány s bromhexinem, což vysvětluje ekvivalenci léčiv.

Jedním z nejoblíbenějších náhražek bromhexinu je Ambroxol, který je samotným produktem rozpadu bromhexinu. Tyto sloučeniny jsou svým směrem expozice naprosto identické. V důsledku toho, když se zeptá, zda je Bromhexin nebo Lasolvan lepší, neexistuje žádná přímá odpověď, protože ambroxol je hlavní složkou Lasolvanu.

Ambroxol je často upřednostňován před bromhexinem z důvodů, že jde o přímou sloučeninu, která ovlivňuje naše sputum, zatímco bromhexin se musí rozložit do stavu druhého. Dopad je tedy rychlejší, jednodušší a možná efektivnější.

Bromhexin Berlin Hemi: návod k použití

Bronchitida je častým důsledkem ARVI, chřipky. Existuje velké množství protizánětlivých, mukolytických, antispasmodických léčiv. Jedním z nich je bromhexin. Při onemocněních dýchacího ústrojí se objeví silný mokrý nebo suchý kašel. Často se objeví, pokud je práce v průduškách narušena a vzniká velké množství viskózního hlenu. Když je kašel produktivní, sputum normálně zmizí, není třeba léčit nemoc. Při suchém, neproduktivním kašli je nutné užívat mukolytický, antispasmodický lék Bromhexin.

Charakteristika léku Bromhexin

Lék se uvolňuje do kapek, tablet, speciálních roztoků pro injekce nebo inhalace. Také ve formě sirupu pro malé děti. Bromhexin je dobře známý analog Ambroxolu. Přisuzují lék mukolytické skupině léků, lze jej použít k odstranění velkého množství sputa. Bromhexin obsahuje hydrochlorid, produkuje neutrální polysacharidy a rozkládá kyselé.

Lék zlepšuje motorické funkce v průduškách, takže člověk rychle vykašlává hlen. Když se v plicích a průduškách objeví viskózní sputum, obnoví se mikroflóra.

Aplikace bromhexinu

Lék je předepsán:

  • S chronickou akutní bronchitidou.
  • Při tracheobronchitidě.
  • S pneumonií.
  • S tuberkulózou.
  • Při onemocněních plic.
  • S faryngitidou.
  • S obstrukční bronchitidou.

Kontraindikace Bromgeksina

Nelze použít lék pro individuální intoleranci na hlavní složky, protože se u Vás může objevit alergická reakce ve formě svědění, kopřivky, kožní vyrážky. Nebezpečný angioedém.

Vedlejší účinky bromhexinu

Často, po použití drogy, tam je těžká nevolnost, zvracení, nemoci žaludku, střev stávají se více akutní, a hlava může být velmi závratě. Ženy se často obávají migrény.

Při léčbě dávky je nutná opatrnost, pokud není vzata v úvahu, mohou být závažné problémy s játry, ledvinami. Je zakázáno užívat lék na střevní, žaludeční krvácení.

Interakce bromhexinu s jinými léky

Pokyny přísně zakazují příjem s jinými léky na kašel - Codelac, Stoptussin. Když léky začnou komunikovat, stagnující procesy začínají v plicích. Jako výsledek, zánětlivý proces postupuje, infekce aktivně násobí. Je nebezpečné, když jsou stěny průdušek následně poškozeny. Při silném suchém kašli musíte pít lék proti kašli před spaním, ale bromhexin se nejlépe užívá během dne. Bromhexin se smí užívat s inzulínem, kortikosteroidy a léky na srdce, jakož i léky na rozšíření průdušek.

Jaká forma je nejlepší pro užívání přípravku Bromhexine?

Nejčastěji lékař předepisuje Bromhexin Berlin Hemie v různých dávkách. Uvolněte lék ve formě sirupu, dražé. Sirup - průsvitná hustá kapalina, je k dispozici v tmavé láhvi.

Bromhexinový sirup obsahuje sorbitol, propylenglykol, čištěnou vodu, roztok, meruňkovou příchuť. Výhodou sirupu Bromhexin Berlin Hemi je, že neobsahuje alkohol, takže je často předepisován pro dítě.

Tablety bromhexinu obsahují škrob, stearát vápenatý a cukr. Vezměte prosím na vědomí, že tento lék vyrábí různí výrobci - společnosti na Ukrajině, v Rusku, v Německu atd.

Bromhexinový sirup se okamžitě vstřebává do krve. Největší množství léku se hromadí v krvi během jedné hodiny. Nejčastěji se zobrazuje během dne. Všimněte si, že složky bromhexinu jsou odvozeny pouze močí.

Funkce recepce Bromgeksina

Těhotná žena by měla vzít v úvahu, že lék může nepříznivě ovlivnit vývoj dítěte. Také by měla být pečlivě použita pro těhotné ženy. Bromhexin je předepisován pouze v extrémních případech.

Někdy je léčba přípravkem Bromhexin předepisována novorozencům, předčasně narozeným dětem. Ve srovnání s jinými léky v této skupině je považován za jeden z nejbezpečnějších léků.

Je nutné pečlivě brát bromhexin společně s antibiotiky, účinek léku je výrazně zvýšen, protože proniká hlouběji do plicní tkáně. Nedoporučuje se užívat bromhexin společně s alkalickým roztokem.

Pro děti je nutné užívat drogy Bromhexin 4, mají méně základních látek. Tato dávka se často předepisuje během těhotenství a kojení.

V prvním trimestru, lék nemůže být přijata vůbec, vzhledem k tomu, že to může nepříznivě ovlivnit plod. Také, ne self-léčit, bromhexine může jmenovat lékaře.

Dávkování tablet bromhexinu a sirupu

Dospělým a dětem je předepsán bromhexin 8. Užívá se třikrát denně, ne více než 8 mg najednou. Malé děti do 2 let mohou užívat 2 mg třikrát denně. U starších dětí se doporučuje užívat 4 mg.

U onemocnění ledvin a jater se dávka snižuje. Tablety přípravku Bromhexine podávané dětem ve věku 3-5 let (dávka 4 mg). Děti 6-14 let se doporučuje užívat tři jídla (dávka 8 mg). Dospělí užívají 2 tablety třikrát denně (dávka může dosáhnout 16 mg). Je důležité pít bromhexin s velkým množstvím čisté minerální vody.

Hydrochlorid bromhexinu obsahuje anýz, fenyklový olej. Léčivo má vykašlávací, antispasmodický, protizánětlivý a antiseptický účinek. S přípravkem Bromhexine můžete zlepšit svůj stav bronchitidou, pneumonií a astmatem průdušek. Před použitím, věnujte pozornost datu expirace, když vyprší, droga je zakázáno brát.

Trápený kašel! Propylová antibiotika Tsiprolet, ambroben, mukaltin, bromhexin, stejně suché.

Odpovědi:

Valusik

Faktem je, že všechny léky s výjimkou antibiotika, které jste opili, jsou léky, které ředí sputum a podporují jeho výtok, a můžete použít libexin, terpincode, codelac, synecod sirup, když máte suchý kašel. A pokud je kašel způsoben bolestí (angína, faryngitida), pak jsou nutné změkčující bonbóny, například s šalvějí

šašek

Frau anya

Silicon Siliconovich

mb je alergický na něco? ?
Na jaře jsem měl květ topolu ((

a na tyčinky, které jen ležely v místnosti!

Natalia z Tver NF-90

Pijte moskevský ruff! Okamžitě odmítněte kašel!

Light_Lana

Koupit kořen lékořice v lékárně. (ne sirup, jmenovitě suchá tráva) Vařte a pijte.

Fialová

Teď jdi ​​k lidovým lékům - ředkvičkám s medem.

Suprastinchik je třeba jíst - jste alergičtí na antibiotika.

Lena Volková

nebo možná to bude jen zkontrolováno na alergii, moje dcera to také měla, když náhle kašel začal sucho, pak dlouho a nic mu nepomohlo. pomohl obyčejným antiallergenům. obzvláště nyní vše kvete.

Irina Chetverukhina

Nejsem lékař a nepředpokládám, že vám předepíšu léčbu. Řeknu vám, jak jsem se vyléčil.
Byl to vyčerpávající kašel, zkusil jsem všechno, bylo to k ničemu. Byl jsem předepsán pulmanologem Theopak tablety, které jsem musel brát půl tablet po 12 hodinách. Ale o 12 jejich akcí nebylo dost, a já jsem se rozhodl rozdělit tuto pilulku do 4 dávek, po 6 hodinách. Představte si - to fungovalo! Po 3 dnech nedošlo ke kašli. Náhoda? Je to možné. Ale mám tendenci si myslet, že opravdu, přidáním malého léku po 6 hodinách, dávám tělu tlak, jsem úspěšně pomohl sám. A předtím, ve vesnici, naše babička nás kašlala v lázni, vařili jsme různé bylinky na vroucí vodu a seděli jsme půl hodiny dýcháním páry nad bylinkami. Jen já nevím, které z nich, ale pravděpodobně ho najdete na internetu. Dostaňte se brzy!

mushono4ek

koupit v lékárně hrudníku kolekce (bylinky) vařit a dělat inhalaci 3 krát denně. Můj manžel trpěl za měsíc suchý kašel, ani antibiotika ani hořčičná omítka. po vdechnutí, výsledek druhý den kašel začal mizet úplně! pokud to nepomůže, lékař bude lepší

Irina Rybochkina

sklenice mléka (1./3) + soda na špičce nože + 1 hlíza medu + máslo švestka 1/2 hl, když se vše roztaví + zbývající mléko, pije dost teplého VAŠE ZDRAVÍ A CHÝBAJÍCÍ "№31 + №42

X-RusSt

fluorografie naposledy, když prošel - přemýšlet o návštěvě lékaře

Misha Denisov

navštívit lékaře, suchý kašel je první známkou rakoviny plic

ewgeny gasnikov

1 lžička BAGULNIKA na 1 šálek vroucí vody, vyluhujte po dobu 15 minut, namáhejte. Poprvé pít 50 gramů. horké, zbytek je v průběhu dne v krku.

Jmenuji se "UG"

Libeksine, porazil? Je specificky ze suchého kašle.